STRONA GABINETÓW PARTNERSKICH ORAL-B

Aktualności Instytutu blend-a-med Oral-B®

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ - DNI OTWARTE W GABINETACH PARTNERSKICH ORAL-B

DBANIE O ZDROWIE JAMY USTNEJ JEST KLUCZOWE.

To w jakiej kondycji są Twoje zęby i dziąsła ma znaczenie dla zdrowia całego organizmu. Naukowo udowodniono związek chorób przyzębia z miażdżycą, chorobą Alzhaimera, cukrzycą czy chorobami trzustki. Regularne wizyty kontrolne u dentysty, dokładne szczotkowanie zębów oraz mądre odżywianie się to sekrety braku problemów z zębami!

WIĘCEJ

Szczoteczka do zębów – elektryczna czy soniczna?

Prawidłowa technika mycia zębów pełni ważną rolę w odpowiednim dbaniu o higienę jamy ustnej. Tymczasem wielu osobom brakuje podstawowej wiedzy w tym zakresie. Szczotkujemy za krótko, niedokładnie, często w nieodpowiedni sposób. Doradzamy, czym kierować się przy wyborze szczoteczki, która nie tylko ułatwi nam codzienne szczotkowanie, ale również kompleksowo zadba o zdrowie naszych zębów.

WIĘCEJ

Czym jest biofilm i czy może być niebezpieczny dla naszych zębów?

Drobnoustroje w naturalnym środowisku mogą występować w dwóch postaciach; jako plankton czyli pojedyncza komórka lub jako zorganizowane, osiadłe kultury, tworząc błonę biologiczną nazywaną biofilmem. Biofilm występujący w jamie ustnej nosi nazwę płytki bakteryjnej. Płytka powstaje przez warstwowy wzrost drobnoustrojów zorganizowanych w mikrokolonie.
WIĘCEJ

Postanowienia noworoczne - zdrowy, piękny usmiech!

Urodziny, imieniny, święta, a może postanowienia noworoczne? Nieważne z jakiej okazji chcesz zrobić prezent swoim bliskim, lub sobie - szczoteczka elektryczna Oral-B Genius, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Zwłaszcza tych, które cenią sobie zdrowy tryb życia i nowoczesne gadżety.

WIĘCEJ

Higienizacja profesjonalna, a domowa.

Higienizacja profesjonalna to nieodłączny element każdego planu leczenia jak i profilaktyki do utrzymania zdrowego uśmiechu. Jak jeden zabieg wpływa na codzienność higieny?
WIĘCEJ

Dobór najlepszej szczoteczki dla dzieci

Zachęcenie dzieci do mycia zębów bywa trudne – często wiąże się z płaczem, złością i kategoryczną odmową współpracy. Istnieje jednak wiele sposobów, dzięki którym można zmienić tę czynność we frajdę i zachęcić dzieci do pielęgnacji jamy ustnej już od najmłodszych lat. Dobór najlepszej elektrycznej, która będzie dla dziecka łatwa w użyciu i jednocześnie atrakcyjna, może w dużej mierze przyczynić się do wyrobienia odpowiednich nawyków dotyczących szczotkowania zębów.

WIĘCEJ

INNOWACYJNA SZCZOTECZKA GENIUS X - Gwiazdą CEDE 2019

Najnowsza, innowacyjna technologia Oral-B została stworzona dzięki obserwacji zachowań tysięcy użytkowników w trakcie szczotkowania zębów. Genius X jest indywidualnym trenerem dla pacjentów i pomaga osiągnąć im jak najlepsze rezultaty w zakresie higieny jamy ustnej. Swoja premierę miała podczas targów stomatologicznych WDMS i CEDE 2019, gdzie na obydwu wystawach została wyróżniona jako najlepszy produkt profilaktyczny.

WIĘCEJ

College Oral-B

COLLEGE ORAL-B  „PROFILAKTYKA-KOMUNIKACJA-REKOMENDACJA”

Marka Oral-B® jako światowy lider na rynku szczoteczek do zębów serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w I edycji szkoleń: COLLEGE ORAL-B. Udana komunikacja z pacjentem do klucz do sukcesu – Twojego jako higienistki i pacjenta w codziennej higienie jamy ustnej.

Zarejestruj się już dziś!

WIĘCEJ

III Kongres PAPS

24-25 maja odbył się III Międzynarodowy Kongres Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej w Warszawie. To wydarzenie niezmiennie od 3 lat gromadzi najlepszych specjalistów, ciesząc się uznaniem uczestników.
WIĘCEJ

Finał V edycji Olipmiady dla Higienistek Stomatologicznych

 Podczas III Międzynarodowego Kongresu Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej w Warszawie odbył się Finał V edycji Olimpiady Higienistek Stomatologicznych. Zmagania o tytuł najlepszych cieszyły się ogromną popularnością.

WIĘCEJ

Światowy Dzień Zdrowych Dziąseł

Nie zapomnij o swoich dziąsłach! Związek chorób przyzębia z chorobą Alzheimera i innymi chorobami ogólnymi – najnowsze doniesienia.

 

WIĘCEJ

Rozwojowe higienistki

Od kilku lat można zaobserwować wzrost aktywności związanej z dokształcaniem i podnoszeniem swoich kwalifikacji wśród higienistek stomatologicznych. Jak w każdym zawodzie medycznym, tak i w tej grupie, higienistki mają świadomość konieczności stałego rozwoju kompetencji zawodowych.
WIĘCEJ

Targi Krakdent 2019

W dniach 11-13.04.2019 w Krakowie odbyły się 27 Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT.
WIĘCEJ

AMBASADOR ZDROWEGO UŚMIECHU

 AMBASADOR ZDROWEGO UŚMIECHU

COŚ WIĘCEJ NIŻ ZWYKŁA AKCJA ZACHĘCAJĄCA DO DBANIA O ZĘBY!

 

 

WIĘCEJ

DNI OTWARTE Z ORAL-B!

Zadbaj o zdrowy uśmiech. Darmowe konsultacje stomatologiczne czekają na Ciebie!

20 marca jest Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej. Z tej okazji przez cały marzec, w ponad 80 gabinetach stomatologicznych partnerujących z Oral B odbędą się dni otwarte, podczas których czeka na Ciebie wiele niecodziennych ofert.

WIĘCEJ

V EDYCJA OLIMPIADY HIGIENISTEK

Możliwości rozwoju higienistki stomatologicznej

 

       Higienistki stomatologiczne mają świadomość konieczności stałego podnoszenia swoich kwaifikacji zawodowych. W naszym kraju w ciągu roku mamy możliwość uczestnictwa w różnych ogólnoeuropejskich i ogólnopolskich targach, którym zazwyczaj towarzyszą konferencje i szkolenia. Od pięciu lat wartym uwagi wydarzeniem jest Olimpiada Higienistek dla uczennic, w której od zeszłego roku mogą wziąć udział również pracujące higienistki.

WIĘCEJ

Gala Beauty Stars 2018 Nagrodzone Gabinety Stomatologiczne

Dwutygodnik Gala po raz czwarty nagrodził najlepsze gabinety z całej Polski. Burda uruchamia serwis promujący godne polecenia usługi beauty.

W tegorocznej edycji plebiscytu Gala Beauty Stars udział wzięło 72 gabinety, kliniki, salony i hotele SPA.

Czytelnicy Gali wyróżnili swoje ulubione miejsca w 5 kategoriach:  gabinety medycyny estetycznej, gabinety kosmetyczne, stomatologiczne, salony fryzjerskie i hotele SPA.

WIĘCEJ

Poznaj nową szczoteczkę Oral-B Genius 10000N Orchid Purple

Oral-B GENIUS 10000N Orchid Purple – pierwszy inteligentny system szczotkowania marki Oral-B z nową technologią ochrony dziąseł, który pomoże Ci szczotkować zęby tak, jak zaleca Twój dentysta.

WIĘCEJ

III Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych „Zawód higienistki i asystentki wart POZNANIA”

Już po raz trzeci w Poznaniu w dniach 21-22.09.2018 odbył się Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie to znalazło się w programie naukowym 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej 27 edycji CEDE, bez wątpienia edukacyjnego wydarzenia 2018 roku. To z pewnością ogromny powód do dumy, nadający Zjazdowi prestiżu, ale także wyraźny sygnał, że higienistki i asystentki są traktowane przez lekarzy jako ważni członkowie zespołu stomatologicznego. W Zjeździe wzięło udział ponad 300 uczestników, na sali oprócz higienistek i asystentek obecni byli również stomatolodzy.

WIĘCEJ
  • 1
  • 2