STRONA GABINETÓW PARTNERSKICH ORAL-B

AMBASADOR ZDROWEGO UŚMIECHU

28 marca 2019

AMBASADOR ZDROWEGO UŚMIECHU

COŚ WIĘCEJ NIŻ ZWYKŁA AKCJA ZACHĘCAJĄCA DO DBANIA O ZĘBY!

O tym, że kiepsko wśród naszych rodaków ze zdrowiem jamy ustnej wszyscy doskonale wiemy. Statystyki mówią same za siebie - 99% Polaków ma próchnicę.

Niestety, spora część z nas do dentysty umawia się w momencie, gdy pojawia się ból. Nie jest tajemnicą, że większość z nas boi się dentysty, a gabinety stomatologiczne omijamy wielkim łukiem. A co, gdyby tak odczarować stereotyp „dentysty - sadysty”?

Są w Toruniu miejsca gdzie łamane są stereotypy. Mowa tu o stomatologach i higienistkach z gabinetu Dental Republic, należącego do grupy Gabinetów Partnerskich Oral-B. I to właśnie tam, powstała akcja „Ambasador Zdrowego Uśmiechu”. Skąd się wziął pomysł i na czym polega zapytaliśmy Paulę Rabel z Dental Republic, pomysłodawczynię projektu.

 

Skąd pomysł Ambasadora Zdrowego Uśmiechu?

Pomysł zrodził się bardzo spontanicznie i był odpowiedzią na Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, który przypada na 20 marca. Zdecydowanie chcieliśmy się zaangażować, pytanie tylko jak. Post na Facebooku - zdecydowanie za mało. Darmowe przeglądy - za mało. Wizyta w przedszkolu - za mało. A co, gdyby zaangażować osoby, które na codzień nie kojarzą się z dentystą, ale swoją pracą sprawiają, że ludzie się uśmiechają? Takie, którym ufamy, które są autorytetami w swoich środowiskach… Zróbmy to!

 

Kogo zaprosiliście do projektu?

Zadanie nie było łatwe, bo osób, które swoją pracą sprawiają, że inni się uśmiechają jest bardzo dużo. Postanowiliśmy więc przede wszystkim pomieszać różne branże, by dotrzeć do mieszkańców Torunia różnymi kanałami. Każda zaproszona do projektu osoba jest wyjątkowa i na codzień zajmuje się czymś innym. Wśród Ambasadorów Zdrowego Uśmiechu znajdziecie zawodnika futbolu amerykańskiego, specjalistkę od personal brandingu, stylistkę, trenera personalnego, właścicielkę hotelu, trenerkę tańca, brafitterkę, animatorkę zabaw, florystkę, blogerkę, wizażystkę, kosmetologa, mówcę, szkoleniowca, czy nawet wokalistę i gitarzystę. Każda z tych osób, każdego dnia, swoją pracą wywołuje uśmiech. Daliśmy im narzędzia, żeby przyczynili się do tego, by ten uśmiech był zdrowy. Osobiście również podjęłam wyzwanie i jako #Rabelmama jestem Ambasadorem Zdrowego Uśmiechu. Postaram się w swoim programie na maluszek.tv przekonać mamy do tego, by dbały o zdrowie swoich zębów i zębów swoich maluchów.

 

Na czym polega zadanie Ambasadora Zdrowego Uśmiechu?

Ambasadorzy Zdrowego Uśmiechu nie są i nie kojarzą się z dentystą, więc na wstępie odpada nam już strach. Skoro dba o swoje zęby, mówi, że zabieg higieny jamy ustnej jest ok, to my mu wierzymy, bo go lubimy. Jest wiarygodny i godny naśladowania.

Każdy z Ambasadorów otrzymał od nas Vouchery i kupony zniżkowe dla osób ze swojego otoczenia. Mogą rozdać je swoim pracownikom, klientom, rodzinie, znajomym - zostawiliśmy im pełną dowolność. Również jeżeli chodzi o sposób w jaki to zrobią. Mogą zorganizować konkurs, mogą docenić stałego klienta, mogą podzielić się z rodzicami w przedszkolu, czy szkole, czy po prostu rozłożyć w widocznym miejscu.

Dla tych którzy umówią się na wizytę do 31 maja przygotowaliśmy konkurs, w którym zadaniem będzie wymyślenia sloganu dla całej akcji, a nagrodą najnowsza szczoteczka elektryczna Oral-B.

Każdy Ambasador Zdrowego Uśmiechu otrzymał również zabieg profesjonalnej higieny jamy ustnej w gabinecie Dental Republic, tak by mógł odpowiedzieć na wszelkie pytania z nim związane i przede wszystkim potwierdzić - że to nic nie boli.

 

Skąd będzie wiadomo kto jest Ambasadorem Zdrowego Uśmiechu?

Tu przede wszystkim stawiamy na komunikację w social media i pocztę pantoflową. W Dental Republic 90% komunikacji z pacjentem odbywa się online. Aktywnie prowadzimy nasze konta na Facebooku i Instagramie, i tam właśnie całą akcję nagłaśniamy. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy projektu również poinformowali swoich fanów i followersów o tym, że zostali Ambasadorami Zdrowego Uśmiechu na swoich profilach w social media. Liczymy również na to, że podzielą się z nimi swoimi wrażeniami z zabiegu higieny. Każdy z Ambasadorów Zdrowego Uśmiechu otrzymał również plakaty akcji ze swoim wizerunkiem.

 

Ambasadorem Zdrowego Uśmiechu zostaje się na zawsze?

Tytuł Ambasadora Zdrowego Uśmiechu przyznaliśmy na rok, ale mamy nadzieję, że akcja na stałe wpisze się w działania Dental Republic. Planujemy już kolejną edycję. Nasz cel nr 1 - przekonać ludzi do dentystów i do dbania o zdrowie jamy ustnej.