STRONA GABINETÓW PARTNERSKICH ORAL-B

Dobór najlepszej szczoteczki dla dzieci

30 października 2019

Zachęcenie dzieci do mycia zębów bywa trudne – często wiąże się z płaczem, złością i kategoryczną odmową współpracy. Istnieje jednak wiele sposobów, dzięki którym można zmienić tę czynność we frajdę i zachęcić dzieci do pielęgnacji jamy ustnej już od najmłodszych lat. Dobór najlepszej szczoteczki, która będzie dla dziecka łatwa w użyciu i jednocześnie atrakcyjna, może w dużej mierze przyczynić się do wyrobienia odpowiednich nawyków dotyczących szczotkowania zębów.

Wybór właściwej szczoteczki elektrycznej

Poza szczoteczkami elektrycznymi dla dorosłych, Oral-B ma w swojej ofercie szczoteczki elektryczne przeznaczone dla dzieci powyżej 3 lat, które mają dodatkowe cechy i funkcje stworzone z myślą o najmłodszych użytkownikach. Szczoteczki te wykonują podobne ruchy jak szczoteczki dla dorosłych oraz mają wbudowany timer. Ponadto szczoteczki Oral-B Kids ozdobione zostały postaciami z filmów ©Disneya, co zachęca dzieci do szczotkowania. Szczoteczki te oferują następujące funkcje, które zainspirują dziecko do mycia zębów oraz zachęcą do dbania o higienę jamy ustnej:


1. Antypoślizgowy, ergonomiczny uchwyt, który łatwo dopasowuje się do małej rączki dziecka.

2. Bardzo miękkie włókna i małe końcówki, specjalnie zaprojektowane z myślą o dziecięcej buzi.

3. Postacie ©Disney, Star Wars™, LucasFilm Ltd.™, ©MARVEL oraz ©Disney/Pixar, które dzieci dobrze znają i uwielbiają, co jeszcze bardziej zachęci je do szczotkowania.

4. Interaktywne funkcje zapewniające dodatkową zabawę, dzięki którym dziecko będzie czerpać więcej przyjemności ze szczotkowania:

  • Aplikacja Disney Magic Timer sprawi, że 90% dzieci będzie myło zęby dłużej. W miarę szczotkowania dzieci będą w ramach nagrody odblokowywały nowe postacie i będą otrzymywały atrakcyjne naklejki.
  • Aplikacja Fun Zone dla starszych dzieci zbobilizuje do systeatyczności dzięki prowadzonym statystykom.

Kiedy dziecko podrośnie, powinno samo wybrać dla siebie szczoteczkę. Im bardziej będzie zaangażowane w zakupy, tym chętniej będzie myło zęby wybraną przez siebie szczoteczką.

 

Jaka szczoteczka w jakim wieku?

Oral-B wprowadzilo segmentację szczoteczek, zgodną z potrzebami, bezpieczeństwem jak również wyrabianiem prawidłowych nawyków.

Przygodę ze szczotkowaiem u maluchów zaczynamy od szczoteczki manualnej Oral-B Baby, posiadającej wyjątkowo miękkie włókna odpowiednie do małej i delikatnej buzi dziecka w wieku od czterech miesięcy do dwóch lat.

Dziecku, które ukończyło 3 lata, można polecamy szczoteczkę elektryczną z oznaczeniem na opakowaniu Kids 3+ Years.W tym wieku należy bacznie obserwować, jak dziecko sobie radzi, a niekiedy pomóc mu w opanowaniu właściwej techniki szczotkowania zębów. Można nauczyć je podstaw mycia zębów za pomocą szczoteczki elektrycznej dla dzieci w połączeniu z aplikacją Maqic Timer. Szczotkowanie z ulubionym bohaterem z bajki, poprzez zabawę pomaga wypracować właściwe nawyki mycia zębów.

Dzieci w wieku 6 + Years  powinny regularnie i w miarę samodzielnie myć zęby. To ważny okres, pojawiają sie piewsze zęby stałe. Skuteczność, bezpieczeństwo szczoteczki w połczeniu z systematycznościa dziecka przyczyni sie zdrowego usmiechu.  Rekomendujemy szczoteckę Oral-B Junior, a dla nastolatków Oral-B Teen.
 

Szczoteczki elektryczne przyjazne dziecku ułatwiają dbanie o zęby już od najmłodszych lat. Jeśli dla dziecka mycie zębów będzie kojarzyło się z przyjemnością, są większe szanse, że na stałe włączy je do codziennych czynności pielęgnacyjnych.