STRONA GABINETÓW PARTNERSKICH ORAL-B

Finał Ogolnopolskiej Olimpiady Higieny Stomatologicznej - wyniki

7 czerwca 2018

Za nami finał IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Higieny Stomatologicznej. Do wydarzenia przystąpiła rekordowa liczba uczestników – 797! Do finału zakwalifikowały się 24 osoby. Wybrano dwie laureatki. Jak to możliwe? Po raz pierwszy olimpiada skierowana była do dwóch grup równolegle – higienistek uczących się i higienistek pracujących. W każdej z tych kategorii zwyciężyła jedna osoba.

IV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Higieny Stomatologicznej – rozstrzygnięta! Wielki finał wydarzenia odbył się w trakcie II Kongresu Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej (25-26.05.2018). W tym czasie Iława zapełniła się higienistami stomatologicznymi z całej Polski.
 
Finał olimpiady miał charakter dwustopniowy. Pierwszym etapem był egzamin teoretyczny. Przystąpiły do niego 24 osoby – wyłoniono 12 osób, które wzięły udział w egzaminie praktycznym. Nad przebiegiem olimpiady czuwały dwa komitety – naukowy oraz organizacyjny.
 
„W tym roku zadania były trudniejsze, jednak wszystkie finalistki świetnie sobie z nimi poradziły. Poziom olimpiady był naprawdę bardzo wysoki i gdyby podium można było rozszerzyć, to na miejscu z jedynką wszystkie panie mogłyby się znaleźć“ – powiedział w trakcie ogłaszania wyników dr n. med. Tomasz Maria Kercz, członek Komitetu Naukowego Olimpiady.
 
Zwyciężczynią olimpiady w kategorii higienistek uczących się została Joanna Zielińska z Warszawy. Natomiast w kategorii higienistek pracujących olimpiadę wygrała Aleksandra Antochowska.
 
„Poznałam bardzo dużo inspirujących osób i dostałam jeszcze większą motywację do rozwoju i pogłębiania wiedzy“  – powiedziała w trakcie ogłaszania wyników Joanna Zielińska.

„Na pewno warto brać udział w olimpiadzie“ – dodała Aleksandra Antochowska.
 


Jak potwierdzają uczestniczki finału, olimpiada daje unikalną możliwość pogłębienia wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu stomatologii. Dla osób kształcących się jest to także szansa na lepsze przygotowanie się do państwowego egzaminu zawodowego. Dla już pracujących – szansa na pogłębienie wiedzy i spotkanie z koleżankami i ekspertami ze swojego środowiska.
 
„Olimpiada jest wydarzeniem na skalę europejską. Kiedy rozmawiam z kolegami z innych krajów, okazuje się, że bardzo zazdroszczą nam tego wydarzenia i rozważają uruchomienie podobnego programu także w swoich krajach” – podkreślił dr n. med. Maciej Nowak, zastępca przewodniczącego Komitetu Naukowego Olimpiady.
 
Pomysłodawcą i partnerem olimpiady od samego jej początku jest Instytut Blend-a-Med Oral-B.

„Współtworzymy olimpiadę od samego jej początku. W tym roku po raz pierwszy mogły do niej przystąpić panie uczące się. Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak efektywnie łączyły pracę zawodową z przygotowaniami do olimpiady. To ogrom pracy do wykonania. Efekt był wspaniały” – powiedziała Joanna Stępień reprezentująca Instytut.

Organizatorem IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Higieny Stomatologicznej była Polska Akademia Profilaktyki Stomatologicznej. Sponsorami wydarzenia oraz fundatorami nagród byli Instytut Blend-a-Med Oral-B, firmy W&H, Kol-Dental, EMS, DENTOnet, Fundacja „Z uśmiechem przez życie”.
 
We wrześniu br. ruszy kolejna, V już edycja olimpiady. Zachęcamy do udziału!